Świat Campera


Idź do treści

Menu główne:


Kamperowe wyprawy Adama

Camperem przez Polskę

Kamperowe wyprawy po Europie


Marzą Wam się ciekawe wycieczki objazdowe, kamperem w różne rejony Europy, gdzie będziecie odpoczywać i zwiedzać, ale nie posiadacie własnego domu mobilnego i nie jesteście jeszcze zdecydowany na kupno kampera a chcecie spróbować takiej przygody to okazuje się, że można spróbować takiej przygody zorganizowanej przez firmę Wyprawy Kamperowe. Adam Soczewka pasjonat takich podróży od ponad 20 lat i właściciel wypożyczalni kamperów CamperyASONE, postanowił w 2020 roku organizować takie wyprawy po Europie. W 2021 roku takich wypraw było cztery a na kolejny roku zaplanowane jest sześć ale może być więcej. Podróże nastawione są głównie na zwiedzanie najpiękniejszych miast i miejsc odwiedzanego rejonu Europy. W wyprawie zawsze bierze udział maksymalnie 10 kamperów.
Trasy kamperowe, jakie proponuje pan Adam są doskonale zorganizowane, uczestnicy mają zapewnione postoje na
zarezerwowanych wysokiej klasy campingach, zdarzają się postoje również na parkingach w urokliwych miejscach prawie na dziko. Zaplanowanych jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzania jak i do rekreacji i odpoczynku. Pierwsze wyprawy do Włoch i Chorwacji już się odbyły.

A jak to się zaczęło przeczytajcie poniżej.
Adam Soczewka planując swoją majówką do Chorwacji i wpadł na pomysł zorganizowania dla swoich Klientów oraz innych Caravaningowców jedenastodniową Majówkę 2021 w Chorwacji. Była to impreza w formie zlotu kilkudziesięciu kamperów oraz przyczep. Wszyscy byli nastawieni na wspólne podróżowanie po tym pięknym kraju. Każdy na miejsce docelowe dojeżdżał sam albo w mniejszych grupach. Była dowolność w dotarciu do celu, jedni jechali przez Austrię inni przez Węgry. Ekipy kamperowe były z całej Polski. Spotkali się już wszyscy w Chorwacji na campingu Lanterna i spędzili tam wspólnie kilka dni. Część uczestników, na cały pobyt została na półwyspie ISTRIA gdzie zwiedzali takie miasta jak Pula, Fazana, Rovinj, Porec. Druga część grupy, po kilkudniowej integracji na pierwszym campingu wybrała podróż w kierunku Szybenik na camping Solaris, a jeszcze inni postanowili odwiedzić wyspę KRK czy południe Chorwacji. Widzieliśmy z relacji w mediach społecznościowych uczestników, że dotarli nawet do Dubrownika. Był to czas dosłownie leniuchowania i odpoczynku na campingach.
Poczuliśmy wolność, swobodę, niezależność w podróżowaniu, jaką dają kampery i przyczepy.
Ten udany zlot natchnął Adama na pomysł żeby kamperami ze swojej wypożyczalni organizować wypraw po Europie. Pierwsze dwie wyprawy do Chorwacji i Włoch już się odbyły a czeka jeszcze wyprawa sylwestrowa na camping Cikat na wyspę Mali Losinj. Wyprawa do Chorwacji odbyła się w dniach 10.09.2021r. do 26.09.2021r,
wzięło w niej udział 13 kamperów z wypożyczalni Pana Adama. W czasie szesnastodniowej wycieczki był czas na odpoczynek na pięknych chorwackich plażach oraz na zwiedzanie cudownych miast i miejsc w Chorwacji. Przewodnikiem wyprawy był oczywiście Adam Soczewka, który od ponad 20 lat jest zafascynowany Chorwacją. Dodatkowe wycieczki fakultatywne w czasie tej imprezy były organizowane w porozumieniu z uczestnikami wyprawy, wynajęty był nawet 20 osobowy autokar. A trasa wyprawy prowadziła od Zakopanego do Zadaru przez Balaton, Novigrad, Pula, Zaton, Nin, Narodowy Park Kornati ( wyspy ), Szybenik, Vodice, Narodowy Park Krka ( wodospady ), Therme Tuhelj.
Następną równie udaną była wyprawa do Włoch i trwała 16 dni. Tym razem uczestnicy jechali głównie z nastawieniem na zwiedzanie - odwiedzając Zamek Neuschwanstein ( Niemcy), Jezioro Garda, Weronę, Piza, Florencję, Rzym, Watykan, Asyż i Wenecję. Wszystko również było zorganizowane przez Adama i jego firmę Wyprawy Kamperowe. Jak Adam powiedział: "Ten wyjazd, integracja, uśmiechy, opinie jakie dostaliśmy po powrocie i w trakcie tego zlotu, dały nam dosłownie skrzydła do stworzenia stałych cyklicznych wypraw kamperowych po krajach europejskich. Chcę się z Wami dzielić moją pasją, doświadczeniem oraz cudownymi wakacjami w kamperach marki Dethleffs."

Firma CamperyASONE już organizuje wyprawy na sezon 2022 do Włoch i Chorwacji a w planach są kilku dniowe wyprawy na narty w Polskie czy Czeskie lub Słowackie góry wraz z termami.

Informacje o wyprawach znajdziecie na stronie https://wyprawykamperowe.pl/ a o samych kamperach jakimi możecie podróżować sami czy też razem z Nim na www.camperyasone.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego