Świat Campera


Idź do treści

Menu główne:


Malopolska podbija Europe

Camperem przez Polskę

Małopolska podbija Europę


Gdy jesteśmy w Unii Europejskiej, a granice stoją otworem dla europejskich turystów trzeba pokazać, że Polska to kraj piękny nie tylko krajobrazowo jak i kulturowo, ale także z ciekawą, intrygującą, a czasami i niesamowitą historią.
Żeby oglądać zamki nie trzeba jeździć do Francji czy Szkocji.
Pokażmy, że wypoczynek w Polsce może być pobytem w pięknych krajobrazowo miejscach, wśród malowniczej przyrody i z możliwością poznawania polskiej historii i kultury. Korzystając z dziedzictwa jak również z piękna przyrody mamy olbrzymie możliwości, aby stworzyć taki przemysł turystyczny jak we Włoszech Francji, czy Szkocji, gdzie turystyka przynosi olbrzymie dochody. Promocja regionów turystycznych w naszym kraju naprawdę się opłaca i to właśnie robi Małopolska Organizacja Turystyczna.

"Małopolskim Koralem przez Europę"
Małopolska rusza w trasę, trasę po Europie, by pokazać, co w regionie jest do odkrycia!
Małopolskim Koralem przez Europę - to nie tylko hasło reklamowe, ale również nazwa projektu obejmującego szereg działań promocyjnych realizowanych przez Małopolską Organizację Turystyczną przy użyciu Campera Małopolskiego.
Czerwony Koral, symbol Małopolski, ozdobił samochód typu camper wyposażony w materiały, filmy reklamowe i mini stoisko promocyjne. Obrandowany logotypami, z naklejoną mapą i napisami zachęcającymi do odwiedzenia regionu, koralowy camper, o wdzięcznym imieniu Camper Małopolski, będzie mobilną wizytówką regionu. W ciągu najbliższych lat odwiedzi większość państw europejskich, zatrzymując się i organizując pokazy nie tylko w dużych miastach, ale i mniejszych miejscowościach. Przy nim wystawiane będzie stoisko promocyjne, a napotkani po drodze ludzie będą zachęcani do "podążania" za samochodem do Małopolski zgodnie z hasłem przewodnim: "Follow us to Małopolska".
Camper Małopolski wyruszył w pierwszą trasę 29-go maja i przez kolejne trzy tygodnie - do 19 czerwca - odwiedzi Holandię, Belgię,
północną Francję oraz Luksemburg. Podczas tego wyjazdu promować będzie Kraków i atrakcje turystyczne Małopolski, a tematem przewodnim jest Szlak Architektury Drewnianej - dwieście pięćdziesiąt zabytkowych, niezwykle cennych, drewnianych obiektów: kościołów, cerkwi, dworów, zabytków kultury materialnej, w tym także cztery kościoły wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Załogę campera stanowi czteroosobowa ekipa złożona z pracowników MOT i ekspertów w zakresie promocji regionu, znających języki docelowych państw i nieobawiających się trudów podróży i niełatwej pracy w terenie.

Projekt "Małopolskim Koralem przez Europę" współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013"

Więcej informacji o realizacji projektu i "Camperowej Koralowej Promocji Małopolski" można znaleźć na: http://campermalopolski.blogspot.com
oraz na:
https://www.facebook.com/CamperMalopolski

A ze strony "Świata Campera" gratulacje za inicjatywę godną polecenia i naśladowania.
Mamy nadzieję, że inne regiony pójdą w ślady Małopolski, bo Polska to piękny kraj, kiedyś odgrodzona murem i zapomniana, teraz odradza się turystycznie na nowo.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego