Świat Campera


Idź do treści

Menu główne:


Malopolskim Kamperem.

Camperem przez Polskę

Małopolska "odpala" Kampera.Czy to koniec kamperowego zastoju w Polsce, czy w końcu powstaną prawdziwe profesjonalne szlaki dla "Kamperowców" ?
Wszystko wskazuje na to, że "Nad Wisłą" otwiera się nowy rozdział turystyki - turystka kamperowa - przyjazna dla wszystkich.

M.O.T. nie dość, że kupiła swojego Kampera i ruszyła nim na podbój Europy to zamierza stworzyć swoje "małopolskie szlaki" przyjazne kamperom. Wszystko w jednym celu, by rozsławiać walory turystyczne regionu z myślą o przyciągnięciu coraz większej rzeszy turystów. "Razem z zespołem pracujemy nad stworzeniem w regionie tras turystycznych i baz wypoczynkowych z przeznaczeniem dla turystyki kamperowej i karawaningu" - powiedział nam dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej Paweł Mierniczak,
DLACZEGO WARTO


Turystyka kamperowa znana i niezwykle popularna w Europie, powoli zaczyna wkraczać do Polski. Co prawda jeszcze raczkuje, przez co jest mało znana wśród organizacji, przedsiębiorstw i obiektów związanych z turystyką, ale dzięki takim inicjatywom, jaką m.in. podjęła M.O.T. jest nadzieja, ze dogonimy rozwinięte pod tym względem państwa zachodniej Europy. Małopolska Organizacja Turystyczna chce stworzyć szlaki turystyczne z pełną infrastrukturą dla turystyki kamperowej i karawaningu. Szlaki, które poprowadzą załogi kamperów przez malownicze i najciekawsze kulturowo i historycznie tereny Małopolski. Trasy będą zróżnicowane w swoich walorach poznawczych i wypoczynkowych, tak żeby każdy turysta mógł znaleźć coś dla siebie. W planach jest zainteresowanie taką turystyką hoteli, moteli jak i wszelkich obiektów turystycznych, żeby powstawały przy nich pola kamperowe i karawaningowe z infrastrukturą o europejskich standardach. Miejsca, gdzie polscy jak i zagraniczni turyści kamperowi chętnie zatrzymają się na dłuższy wypoczynek, skąd ruszą na szlaki turystyczne poznając naszą historię, kulturę i sztukę.

PRZEZ "ŹRÓDŁO" DO CELU


Małopolska, jak już informowaliśmy trzy miesiące temu, jako pierwsza w Polsce postanowiła kupić swojego regionalnego kampera. Pomysł był prosty i zarazem ciekawy - przez źródło do celu, zgodnie ze staropolskim powiedzeniem - przez żołądek do serca.
Jak ustalił "Świat Campera" - kamper M.O.T. ze swoją załogą wyjechał właśnie na małopolskie trasy w celu poszukiwania ciekawych miejsc i obiektów i połączenia ich w szlaki turystyczne. Małopolska jak i inne regiony turystyczne w naszym kraju ma się czym pochwalić przed turystami tak polskimi jak i zagranicznymi. Może zachodnie kampery przestaną Polskę traktować jako kraj nieciekawy i drogę tranzytową do innych kurortów. Jest to najwyższy czas, żeby nadrobić stracony czas spowodowany epoką "Żelaznej kurtyny", która zamknęła Polskę zarówno gospodarczo, kulturowo i turystycznie w okowach RWPG. Jesteśmy w Unii Europejskiej, granice stoją szeroko otwarte przed turystami a Polska nadal jest zaściankiem europejskiej turystyki. Biura podróży przez te otwarte granice kierują naszych turystów do zagranicznych kurortów na - jak twierdzą - piękne szlaki turystyczne. Owszem piękne, bo świetnie zorganizowane i wyreklamowane, ale czy na pewno piękniejsze i ciekawsze niż nasze zabytki kulturowe i historyczne, czy na pewno bardziej malowniczo położone wśród lasów, jezior i gór, otoczonych przepiękną polską przyrodą.


BRAWO !


Takie działania, jakie podjęła Małopolska Organizacja Turystyczna mogą i na pewno spowodują, że polskie jak i zagraniczne biura podróży do swoich ofert szlaków zamków nad Loarą czy nad Renem dołączą szlaki i zamki w Małopolsce.
Małopolska pierwsza przystąpiła do takich działań. Jest to pionierskie, tak poważne i profesjonalne zajęcie się tego rodzaju turystyką. Wielkie słowa uznania za podjęcie takich działań na rzecz turystyki kamperowej i nie tylko, a inne regiony i organizacje turystyczne namawiamy, by brały przykład z Małopolskiej Organizacji Turystycznej i jej dyrektora Pawła Mierniczaka, zespołu, którym kieruje i ...poszły w ich ślady.
"Świat Campera" składa gratulacje na ręce dyrektora, jego zespołu i deklarujemy wszelką pomoc, jaką będziemy mogli udzielić w tego typu działaniach.

Redakcja "Świata Campera".
Powrót do treści | Wróć do menu głównego